Empire Business Towers, T3 Floor:11 Flat:5, Erbil Iraq
Havayolu Taşımacılığı | imex - Logistics - Express - Groupage - Project

Havayolu Taşımacılığı

Havayolu Taşımacılığı

Havayolu Taşımacılığı

İMEX için Uluslararası havayolu kargo taşımacılığı operasyonlarında temel amacımız ürünlerinizi varış noktaların hızla ulaşmasının yanı sıra hasarsız bir şekilde ulaşmasını sağlamaktır. Bu noktada uluslararası havayolu taşımacılığı alanında uzman ekibimiz bu süreci titizlikle yürütür.

Kontrol: İhracat için belgeler, havalimanına ulaştığında dosyalanır ve kargonun varışından birkaç saat sonra yüklenebilmesi için gerekli kontroller yapılır. Önemli kargo trafiğine sahip büyük havalimanlarında X-ray ve belge kontrolleri birkaç saat içinde tamamlanır.

Elleçleme: Yükünüz yola çıkmadan önce güvenli bir şekilde elleçleme işlemini sağlıyoruz. Bu süreci kargonuzu doğru şekilde yerine ulaşması için titizlikle yerine getiriyoruz.

Depolama: Gümrükleme, kontrol, kargo elleçleme ve depolama hizmetlerini birbirine entegre eden uzman personelimiz, kargoların birkaç saat içinde havalimanından geçmesini planlayarak hareket eder. Bu sayede kargoların bekleme süresi en aza indirilir ve belirli bir hacmi işlemek için gereken süreç önemli ölçüde azaltılır.

Uluslararası Havayolu Taşımacılığının Avantaj Nelerdir?

Uluslararası havayolu kargo taşımacılığı, sağladığı avantajlar nedeniyle sıklıkla tercih edilen bir nakliye modelidir. Bu yöntemin en büyük avantajı zaman tasarrufudur. Nakliyesi sağlanacak mallar demiryolu veya karayolu taşımacılığına göre oldukça hızlı şekilde adrese ulaşır. Bunun yanı sıra ortaya çıkan diğer avantajlar şu şekildedir;

Zamanında Teslim: Uluslararası havayolu taşımacılığında uçuşlar planlamasında genelde büyük sapmalar olmaz. Buda yükün zamanında ve planlandığı şekilde yerine ulaşmasını sağlar.

Hasar İhtimalinin Düşük Olması: Kargonun hava yoluyla sevkiyatı güvenlik tarafından sıkılı şekilde yönetilir. Bu sebeple de çalınma veya hasar görme olasılığı son derece düşüktür.

Hızlı Sonuçlar: Hava taşımacılığı için gümrükleme süresi hızlıdır. Genellikle, yük gemilerine göre boşaltılacak daha az stok vardır. Bu nedenle de tüm işlemler en kısa sürede neticelenir.